وبلاگهای به روز شد

Archived in the category: Farsi

 

 

وبلاگ‌ها

     

    • هشدار محمد یزدی
     مقالات سياسي و اجتماعي


     ‘خطر تجزیه’ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

     محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، از نهادهای محافظه کار سیاسی و مذهبی در ایران، درباره تجزیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هشدار داده است.

     آقای یزدی در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفته است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر، ضربه خورده و به گفته او “کار تا تجزیه جامعه مدرسین هم پیش رفت.”

     جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یکی از تشکل‌های اصلی روحانیون محافظه‌کار در ایران است. این نهاد به تازگی پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته است.

     در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر، جامعه مدرسین به طور رسمی از نامزدی علی اکبر ولایتی در انتخابات حمایت کرد، اما به گفته آقای یزدی شماری از چهره های نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی، از روحانیون محافظه کار قم، در مورد صحت جلسه ای که به این انتخاب منجر شد، ابراز تردید کردند.

     آقای مصباح یزدی که او هم از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است از نامزدی سعید جلیلی در انتخابات حمایت می کرد.

     محمد یزدی: مخالفت دو سه نفر شک و شبهه ایجاد کرد

     محمد یزدی طی این مصاحبه درباره ماجرای انتخابات علی اکبر ولایتی به عنوان نامزد مورد حمایت جامعه مدرسین توضیح داده و گفته روز یازدهم خرداد پس از یک روز تاخیر، جامعه مدرسین باید تصمیم نهایی می گرفت.

     به گفته آقای یزدی “در زمان اتمام جلسه اکثریت آن جلسه ۱۵ نفر بود که بر اساس مصوبه جلسه فوق العاده دهم خرداد این اکثریت باید اعلام می شد. پس اکثر جامعه آقای ولایتی را انتخاب کردند و چند نفر هم که در آن جلسه حضور نداشتند بعداً اضافه شدند و با امضاء نامه ای، رای اکثریت را تایید کردند… بعد از این جریان ما متوجه شدیم بعضی از دوستان و اعضای جامعه محترم مدرسین و از علاقه مندان آیت الله مصباح از جمله آقایان عبداللهی، رجبی، کعبی گفتند که این جلسه فوق العاده قانونی نبوده و این اکثریت نیست و بنده هرچه گفتم آنها قبول نکردند.”

     آقای یزدی گفته “مخالفت این دو سه نفر از آقایان سبب شد که در رای اکثریت شک و شبهه ایجاد شود.”

     محمود عبداللهی عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین، محمود رجبی و عباس کعبی هم دو نفر از اعضای این تشکل سیاسی هستند که از چهره های نزدیک به محمد تقی مصباح یزدی محسوب می شوند.

     به گفته رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، “این دو سه نفر… به هر حال یک ضربه ای به جامعه مدرسین وارد کردند که امیدوارم این ضربه با گذشت زمان از بین برود. البته بنده در حال حاضر از کسی گله ای ندارم، ولی واقعا علت این ضربه را ناشی از کم تجربگی و جوانی آنها می دانم.”

      

     آقای یزدی در گفته های اخیرش، درباره نقش آقای مصباح یزدی در به وجود آمدن “خطر تجزیه” جامعه مدرسین و اختلافات اخیر هشدار داده است.

    • صحبت‌های عوامل مجموعه «هوش سیاه»
     وبلاگ خبری و تحلیلی و … شهرستان جلفا


      بسیاری معتقد بودند سریال‌های پلیسی ایرانی را نمی‌شود با نمونه‌های خارجی مقایسه کرد و تلاش‌های سازمان صدا‌و‌سیما برای ساخت چنین سریال‌هایی تقریبا بی‌نتیجه بوده است.

     وقتی سریال «هوش سیاه» روی آنتن رفت بسیاری متقاعد شدند که اگر حرفی تازه و تکنیک خاص در ساخت سریال‌های پلیسی اعمال شود می‌توان انتظار نتیجه مطلوب داشت. ساخت سری دوم «هوش سیاه» مهر تایید بر این فرضیه بود، هرچند برخی نیز معتقدند این سریال دچار کاستی‌هایی نیز هست.

     حسین یاری، کیکاووس یاکیده، کیهان ملکی، حمید ابراهیمی، جمشید گرگین، امیر دلاوری، حسین سحرخیز، پیام دهکردی، سودابه بیضایی، سپهر گودرزی، امیر مومنی‌پور، امیر مهدی‌کیا، بهروز قادری، پرویز سیرتی، میثاق جمشیدی، سعید دولتی و کاظم هژیرآزاد از بازیگران اصلی این سریال هستند.

     در سری دوم سریال «هوش سیاه» که محصول سیمافیلم است آمده است: «کامران بوریایی ملقب به هوش سیاه پس از دستگیری و زندانی شدن در پایان سری اول، تصمیم به فرار از زندان می‌گیرد. او که یک نابغه رایانه و متخصص در انجام جرائم اینترنتی است، از این توانایی خود در امور غیرقانونی و خلاف بهره می‌گیرد. با گریز «هوش سیاه» از زندان، سرگرد احمدی برای دستگیری مجدد او وارد عمل می شود.»

     مسعود آب‌پرور کارگردان، آرش قادری نویسنده، سیدمرتضی فاطمی تهیه‌کننده، مجید واشقانی بازیگر، آرمان موسی‌پور آهنگساز مجموعه «هوش سیاه ۲» و حسین سلطان‌محمدی منتقد، مهمان کافه خبر شدند ودرباره چگونگی ساخت این سریال صحبت شد. مشروح این نشست را در ادامه می‌خوانید:

     حسین سلطان‌محمدی، منتقد: سری اول مجموعه «هوش سیاه» فرصت خوبی برای آشنایی مخاطبان با جرایم اینترنتی فراهم کرد. خوشبختانه شخصیت‌های فیلم برای سری دوم مجموعه حفظ شدند. «هوش سیاه» نشان داد اگر امکانات فراهم باشد، این سریال می تواند از بسیاری از مجموعه های تلویزیونی داخلی بهتر باشد.

    • همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گامی در جهت تحقق حماسه اقتصادی است
     وبلاگ خبری و تحلیلی و … شهرستان جلفا


     استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که تحقق حماسه سیاسی، شرایط لازم جهت خلق حماسه اقتصادی را فراهم کرده است، تاکید کرد: همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، در راستای سیاست‌گذاری اقتصادی دولت بوده و زمان برگزاری آن، حکایت از عزم و ثبات مجموعه استان در پیگیری این سیاست هدفمند است.
     احمد علیرضابیگی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، با بیان این که این همایش، تنها یک همایش محلی و منطقه‌ای نیست، یادآور شد: پیگیری روند سرمایه‌گذاری ملی درقالب همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی، باعث خواهد شد که تبریز، به عنوان نماد سرمایه‌گذاری در سطح کشور معرفی شود.
     وی از حضور قطعی 250 سرمایه‌گذار خارجی در چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان خبر داد و افزود: تحقق حماسه سیاسی ملت ایران موجب شد که مدعوین خارجی با ابراز علاقه و تمایل در این همایش شرکت کنند. 
     علیرضابیگی با بیان این که حجم قابل توجهی از پروژه‌هایی که در این همایش ارایه خواهند شد مربوط به پروژه‌های مدیریت شهری تبریز است، تاکید کرد: اعضا و منتخبان شورای اسلامی شهر، نقش مهمی در تبیین این فرصت اقتصادی برای آحاد مردم خواهند داشت. 
     استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که نباید این همایش، یک برنامه خاص دولتی، اداری و تشریفاتی تلقی شود، افزود: عموم مردم باید نسبت به اهمیت دستاوردهای این همایش آگاهی داشته و خود را در برگزاری موفق آن سهیم و مسئول بدانند.

    • خدمات دولت نهم و دهم در محرومیت زدائی قابل مقایسه با دولت های گذشته نیستn
     وبلاگ خبری و تحلیلی و … شهرستان جلفا


     تبریز- معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خدمات دولت های نهم و دهم در زمینه محرومیت زدایی از چهره نقاط دورافتاده بسیار چشمگیر بوده و قابل مقایسه با دولت های گذشته نیست.

     محمدرضا اشرف نیا روز دوشنبه جمع فرمانداران و بخشداران استان، افزود: رهبری به طور مکرر از خدمات این دولت تجلیل و در بیانات اخیرشان فرمودند بهتر بود نامزدهای ریاست جمهوری به خدمات دولت هم اشاره می کردند که این توصیه نشان دهنده توفیق دولت نهم و دهم است.
     وی با بیان اینکه در سایه اقدامات عمرانی دولت، امروز کشور ما به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است، اظهار کرد: تمام مسایل زیربنایی و نیازهای توسعه ای استان ها در جریان سفرهای استانی و مصوبات آن پیش بینی شده است.

     اشرف نیا با اشاره به طرح های مهر ماندگار استان، گفت: آذربایجان شرقی با 60 طرح به ارزش 60 هزار میلیارد ریال جزو استان های برتر در طرح های مهر ماندگار است که بیشتر پروژه های این استان در بخش زیربنایی است.
     وی ادامه داد: در سال گذشته با وجود مشکلات اعتباری، اعتبار اکثر پروژه های مهر ماندگار استان تخصیص یافت، به طوریکه در بخش وزارت نیرو 80 درصد اعتبارات طرح های مهر ماندگار استان تخصیص یافت و در سه ماه اول امسال نیز 22 درصد این اعتبارات ابلاغ شده است.
     اشرف نیا گفت: در بخش وزارت راه و شهرسازی 98 درصد اعتبارات سال 91 و 26 درصد اعتبارات در سه ماه اول سال جاری تخصیص یافته است.
     وی با بیان اینکه دولت و شخص رییس جمهوری توجه ویژه ای به طرح های مهر ماندگار دارند، خاطرنشان کرد: تمام امکانات لازم برای رفت و آمد راحت مردم و سایر امکانات معیشتی در این دولت فراهم شده و امیدواریم افراد با انصاف این خدمات را نادیده نگیرند.

    • مأذنه های خاموش
     تقریرات


     نوای
     روح بخش  اذان در اوقات شرعی ؛ بیان وقت و  لحظه ی دیدار و نجوای اهل دل  با معبود است .صبحگاهان
     شاید به دلیل و بهانه عدم مردم آزاری  و
     رعایت حقوق مردم ؛در مأذنه های خاموش مساجد کرمانشاه صوت زیبای ” الله اکبر”
     به گوش نمی رسد .

     گویا
     کلیدداران حریم حرم مساجد در خوابند .


     یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء

     این
     نیاز بخصوص در هنگام صبح بیشتراز دیگراوقات  محسوس  است به نظر می آید
     امیدواریم صدای “الله اکبر “
     اذان از مأذنه های مساجد در فضای شهرها در اوقات شرعی با رعایت حق مردم  شنیده شود.

    • پسرم رفت مدرسه.

     به همین سادگی و همینقدر سریع 6 سال گذشت. وقتی

     شازده ارشک


     پسرم رفت مدرسه.

     به همین سادگی و همینقدر سریع 6 سال گذشت. وقتی رسیدیم دم در مدرسه ، اونقدر معلم برای خوش آمدگویی ایستاده بودند که ارشک مرا به کل فراموش کرد و دوید داخل مدرسه.

     رفتم که بپرسم مواظب بچه ام هستین که دیگر نتوانستم اشک هایم را نگه دارم ، آنقدر با بغض حرف زدم و آنقدر صورتم را کج و معوج کردم تا بتوانم جلوی گریه ام را بگیرم و چند کلمه حرف بزنم که فکر کنم بعد از رفتنم کلی به من خندیده اند.

     احساس کردم پسرم از دستم رفت ، بزرگ شد و من دیگر نمی توانم بفهمم پشت دیوارهای مدرسه چه می کندو

     خوب نبود ، اول مهر را چه کنم!